Pleksi Kalemlik

Pleksi renksiz veya renkli modelleriyle bulunan plastik bir malzemedir. Pleksi kalemlik de kalemlerin saklanabileceği plastik bir üründür. Saydam veya yarı saydam çeşitleri de bulunmaktadır. Kolay işlenen, delinebilen ve kesilebilen, hafif bir üründür. Fabrikadan genellikle düz levha şeklinde çıkarılır ve satılır. Son zamanlarda pleksi kalemlikler üst düzeyde talep gören ürünler arasında yer almaktadır.

90 veya 120 derecede ısıtılarak şekil verilebilir. Hangi kalıpta ve şekilde kullanılmak isterse on dönüştürülebilir. Camdan daha dayanıklıdır fakat camdan daha hafiftir. Çok kullanışlı ve rahat bir üründür fakat tek sorunu, ısı ile şekil verildiği için yanmaya karşı dayanıksız olmasıdır. Günümüz koşullarında pleksi kalemliklerin farklı modellerde üretildiklerini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Pleksi Kalemlik Modelleri

Pleksi yapısındaki malzemelerden şık ve kullanışlı tasarımlarda kalemlikler üretilmektedir. İhtiyaçlar veya istekler doğrultusunda, yarı saydam, saydam, farklı renklerde ve boyutlarda tasarlanmaktadır. pleksi kalemlik istediğiniz tasarımlarda da üretilmektedir. Malzeme istenilen kalıba, şekle, boyuta veya renge rahatlıkla dönüştürülmektedir.

Masa üzerinde duran kalemlerin veya fazlalıkların daha estetik ve düzgün durmasını sağlamaktadır. Kullanmak istediğiniz kaleme rahatlıkla ulaşabilir ve düzenli bir şekilde tekrar yerine koyabilirsiniz. Modellerinden bahsedecek olursak;

  • Basamaklı kalem standı
  • Bölmeli şeffaf kalem standı
  • Dikey model kalem standı
  • Kırtasiye rafı kalem standı
  • Banko üzeri kalemlik rafı
  • Raf içi kalemlik modeli olarak üretilebilmektedir.

Pleksi kalemlikler farklı tasarım özelliklerinde ve modellerde üretilmektedir. Bu durum beraberinde bu tür ürünlere olan ilgiyi de arttırmaktadır. Tam da bu kapsamda firmamızın bu tür ürünleri üst düzeyde bir performansa sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu noktada pleksi kalemliklerin de farklı teknik ve yöntemlerle üretildikleri de bilinmektedir.

Pleksi Kalemlik Üretimi

Kalemlikler kırtasiyelerde, evlerimizde, ofislerimizde veya herhangi bir masada düzeni sağlamak için kullanılmaktadır. Kırtasiyelerde kalemlerin kategoriler halinde düzenli bir şekilde satılmasını sağlamaktadır. Çalışma masalarımızda ise derli ve toplu olmayı, kullanılmak istenen kalemi rahatlıkla bulabilmeyi sağlamaktadır. Düzenin yanı sıra masa dekorasyonuna da katkı sağlar ve şık bir görünüm katar.

Pleksi kalemlik üretimi günümüze kadar piyasadaki yerini korumuştur. Özellikle şeffaf olması kırtasiyelerde satışa sunulan kalemlerin tezgah üzerinde güzel ve görünür durmasını sağlamaktadır. Hafif bir malzemedir. Nerede ve nasıl bir boyutta kullanılacağına karar verildikten sonra üretilebilmektedir.

Pleksi Kalemlik Fiyatları

Masanızın veya tezgahlarınızın üzerine kalemleri modern bir şekilde dizmek için pleksi kalemlik kullanabilirsiniz. Pleksi özel bir malzemedir ve istenilen şekle ısı yardımıyla girmektedir. Ham maddenin fiyatı sabit olsa dahi pleksi kalemlik fiyatları değişiklik göstermektedir. Boyutu, bölmeleri, derinliği veya uzunluğu gibi birçok farklı özelliğe göre fiyatı belirlenmektedir. Kırtasiyeler için toplu üretim yapılabilir.

Tezgahların üzerine sırasıyla dizilmiş kalemlikler çok kullanışlı olmaktadır. Tezgahın şekline göre tasarlanabilmektedir. Kişiye özel çalışma masalarında kullanmak için ise işlenmiş, renkli veya renksiz kalemlikler üretilmiştir. Bunların fiyatları da online mağazalarda veya kırtasiyelerde değişiklik göstermektedir.

Pleksi Kalemlik Reyonları

Pleksi malzemesinden kalemlikler, raflar veya reyonlar yapılmaktadır. Reyon şeklinde tasarlanan ürünler hem çok kullanışlıdır hem de daha az yer kaplamaktadır. Reyon tasarımı kalemlikler de oldukça kullanışlıdır. Kullanım sıklığına veya renklerine göre ayırt etmeye yarayabilir. Ayrıca çalışma ortamının veya tezgahların toplu ve düzenli durmasını sağlamaktadır.

Çalışma masaları üzerinde güzel ve motive edici bir görüntü bırakacaktır. Reyonlar özellikle kırtasiyelerde kalemlerin kategorize edilmiş bir şekilde satışa sunulmasını kolaylaştırmaktadır. Siz de pleksi kalemlik ürünlerine uygun fiyat aralığında sahip olmayı isterseniz hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz!