Konsol Kollu Raf Sistemi

Genel olarak bir rafın amacı, dizilen ürünlerin daha düzenli durmasını sağlamaktır. Dizilecek her ürünün ise boyutu, şekli ve ağırlığı aynı değildir. Dolayısıyla rafların ürünlere uyum sağlaması gerekir. İşte konsol kollu raf sistemi de boru gibi uzun ürünlerin dizilmesin de kullanılır. Bu sistem sayesinde raflar, eklemelerde yapılarak istenilen uzunluğa getirilebilir. Bu sistem kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Kolay bir monte edilme ve sökülme imkânı sunar
 • Ürünün blok halinde depolanmasını sağlar
 • İstenilen her yere taşınabilir.
 • Sistemin, kullanmak istenilen ürüne yönelik sınırlamaları yoktur.
 • İstenilen parçaya kolay ulaşım imkânı sağlar
 • Çeşitli mekânlarda kullanılabilir
 • Ürünlerin boyutlarına göre ayarlanabilir.
 • Alandan tasarruf sağlar

Konsol kollu raf sistemleri üst düzeyde bir performans ortaya koyabildikleri ölçüde tercih edilmektedir. Özellikle raf sistemlerinin farklı modelleriyle desteklendikleri de bilinmektedir. Tam da bu kapsamda son zamanlarda konsol kollu rafların her zaman tercih edildiklerini de rahatlıkla ifade edebiliriz.

Konsol Kollu Raf Sistemi Modelleri

Sistem, üretimiyle birçok kolaylığı kullanıcıya sağlar. Bunun yanında konsol kollu raf sistemi iki farklı kullanım modeliyle tasarlanmıştır. Bu modeller iki yönlü veya tek yönlü olacak şekilde üretilir. Tek yönlü üretilen modelde ürünler tek bir yöne doğru dizilebilir. İki yönlü olarak üretilen model de ise ürünler hem arkaya hem öne olacak şekilde iki yön içinde kullanılabilir.

Ayrıca raflar arasındaki mesafe veya rafların boyu her iki modelde de ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Yani rafların hepsi aynı boyda olmayabilir. Dizilecek ürüne göre değişik gösterebilir. Konsol kollarının modelleri ise stoperli veya stopersiz olabilir. Stoperli modeller, raflardaki ürünler alınırken ve konulurken üst düzey güvenlik sağlar. Bütün bu bilgiler ışığında konsol kollu raf sistemlerinin son zamanlarda etkili bir düzeyde talep gördükleri de bilinmektedir.

Konsol Kollu Raf Sistemi Üretimi

Bu sistem üretilirken değişik durumlara ve ortamlara uyum sağlaması amacıyla üretilmiş. İç mekânlar da kullanıma yönelik üretildiği gibi dış mekânlarda da kullanılabilir. Konsol kollu raf sistemi, dış mekân da üstünü kapatacak bir çatı ile kullanılmalıdır. Böylece değişik hava koşullarına karşı sistem korunaklı hale gelecektir. Ayrıca bu raf sistemleri son derece dayanaklı şekilde üretilmiştir. Bu özelliği sayesinde de çok ağır olan ürünleri dahi taşıyabilir.

Konsol Kollu Raf Sistemi Fiyatları

İhtiyaç duyulan raf sistemini yaptırmak önemlidir.  Ama asıl önemli olan bu noktada hangi firmaya güvenilecek olmasıdır. Piyasada konsol kollu raf sistemi üretimi yapan birçok firma mevcuttur. Bu da değişik fiyatların oluşmasına neden olmaktadır. Mevcut fiyatlar ise şu kriterlere göre değişiklik gösterir;

 • Tercih edilen firmanın marka değeri
 • Rafların üretiminde kullanılan malzeme türü
 • Ürün kalitesi
 • Rafların sayısı, boyu gibi özellikler
 • Çift yönlü modelde veya tek yönlü modelde üretilmiş olması

Konsol Kollu Raf Sistemi Reyonları

Konsol kollu raf sistemi reyonlarının en önemli özeliklerinden biri de sahip olmamalarıdır. Yani her hangi bir kaynak yöntemi kullanılarak net bir şekilde sabitlenmez. Bu özellikleri hem monte edilirken hem de sökülürken büyük kolaylık sağlar. Ayrıca konsol kollar yardımı ile reyonlarda istenilen ayarlamalar yapılabilir. Bu da farklı boylarda ki ürünlerin aynı anda depolanmasını sağlar.

Sistemi oluşturan reyonlar için tercih edilen malzemelerde farklılık gösterir. Bu farklılık da reyonların taşıması gereken ağırlıklar etkili olur. Şayet siz de konsol kollu raf sistemleri konusunda üst düzeyde bir hizmeti uygun fiyatlı bir şekilde almak isterseniz; firmamızla iletişime geçebilirsiniz!