İçine Girilebilir Raf Sistemleri

Kurulan raf sistemleri ile mevcut alandan alınması mümkün olan en yüksek verim alınmaya çalışılır. İçine girilebilir raf sistemleri de alınması hedeflenen verime en çok katkı sağlayan sistemlerden biridir. Ortaya koyduğu bu verim sayesinde de genellikle soğuk hava depolarının ilk tercihi olur. Kullanıcılara sağladığı avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Raflar arasındaki koridorların sayısını minimuma indirir
  • Mevsimlik olan ürünlerin saklanmasında özellikle kullanılır
  • Yüksek verim sağlar
  • Birbirinde farklı ürünlerin depolanmasını sağlar
  • Ürün giriş ve çıkışlarını kolaylaştırır.
  • Zamandan ve yerden tasarruf sağlar

İçine girilebilir raf sistemleri söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş kapsamlı bir şekilde kullanılan ürünler çıkmaktadır. Tam da bu noktada içine girilebilen raf sistemlerinin üst düzeyde bir performansı ortaya koydukları da bilinmektedir. Firmamızın bu alanda etkili bir şekilde hizmet sunan raf sistemlerini sizlerle buluşturduğunu da rahatlıkla ifade edebiliriz.

İçine Girilebilir Raf Sistemleri Modelleri

Ürünlerinde düzenli bir şekilde sirkülasyon olan işletmeler bu sistemle büyük rahatlık yaşayabilirler. İçine girilebilir raf sistemleri, genellikle akışın olduğu yön dikkate alınarak kurulur. Depolanacak olan ürünler blok halinde yüklenir ve aynı şekilde blok halinde boşaltılabilir. Bu yönüyle de paletli ürünlerin saklanması noktasında büyük kolaylık sağlar. Ürünlerin farklı yükseklik ve derinlikte olmalarının sistem için bir önemi yoktur.

Her türlü ürünle uyum sağlar. Sistem genelde tek akış yönü olacak şekilde kurulur. Ama bazı sektörlerde işletme sahibi ilk konulan ürüne hemen ulaşmak isteyebilir. Böyle bir durumda sistemin başında bırakılan boşluk sonunda da bırakılır. Tabi ki yine kolay hareket edilebilmesi adına bırakılan koridor boşluğuna da dikkat edilir.

İçine Girilebilir Raf Sistemleri Üretimi

Firmaların hizmet alanlarına göre depolamaları gereken ürünlerin çeşitleri, boyutları, derinlikleri gibi özellikler farklılık gösterir. Dolayısıyla içine girilebilir raf sistemleri uygulama yapılacak firmanın ihtiyaçlarına göre dizayn edilir. Paletlerin dikkate alınan özellikleri ise şu şekildedir;

  • Boyları
  • Yükseklikleri
  • Ağırlıkları
  • Enleri

Daha sonra ise depo alanının en verimli şekilde kullanılması için raf sistemlerinin nasıl olacağına karar verilir. Raf sayısına ise deponun yüksekliğine göre belirlenir. Ürünlerin rahat bir şekilde yüklenip alınması için kılavuz rayı sisteminin de yine yapılmış olması gerekir.

İçine Girilebilir Raf Sistemleri Fiyatları

Piyasada bu sistemi kuran çeşitli firmalar vardır. Müşteriler içinde kurulacak bu sistemin kullanışı ve kalitesi kadar fiyatı da önemlidir. Net fiyat bilgisi alabilmek için firma ile görüşülmesi gerekir. Çünkü en doğru şekilde kullanılabilen içine girilebilir raf sistemleri için mutlaka uygulama alanı hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Sistemde kullanılacak olan malzeme miktarı, malzeme kalitesi gibi çeşitli noktalar fiyat üzerinde doğrudan etkili olacaktır. İçine girilebilir raf sistemleri konusunda firmamız geniş kapsamlı ürün yelpazesiyle sizlere etkili bir seviyede hizmet sunmaktadır. Üstelik firmamızın uygun fiyatlı bir hizmetin merkezinde yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

İçine Girilebilir Raf Sistemleri Reyonları

Bu sistem dâhilinde depolanacak ürünler hep ileri doğru istiflenir. Bu yönüyle de koridorlara duyulan ihtiyaç neredeyse ortadan kalkar. Bu da depolardaki yerden büyük oranda tasarruf edilmesini sağlar. İçine girilebilir raf sistemleri tek akış yönüne sahip reyonlardan oluştuysa dizim yapılırken dikkat edilmesi gerekir. Çünkü ilk konulan ürün en son çıkarılabilir.

Reyonlar yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da yükseklikleridir. Foklift aracının ürünleri rahat bir şekilde doldurup boşalta bilmesi için bu önemli bir gerekliliktir. İstifleme araçları bu sayede bu rafları koridor gibi kullanılmış olur.